Regulamin

Spis treści:
 
9. RODO
 
1. Definicje
- sklep medyczny – sklep medyczny firmy VITA-SPRZĘT znajdujący się w lokalu na ulicy Jagiellońskiej 37 w Rzeszowie,
- sklep internetowy – sklep znajdujący się pod adresem www.i-medyczny.pl będący własnością firmy VITA-SPRZĘT z siedzibą na ul. Jagiellońskiej 37 w Rzeszowie,
- Klient (użytkownik) – osoba zarejestrowana w sklepie internetowym www.i-medyczny.pl oraz dokonująca w nim zakupów, może to być osoba fizyczna lub firma,
- administrator – osoba/firma zarządzająca stroną internetową www.i-medyczny.pl (dokonującą wszelkich zmian na w/w stronie).

Powrót do spisu treści

2. Status własnościowy sklepu internetowego.

Sklep internetowy działający pod domeną www.i-medyczny.pl jest własnością firmy P.P.H.i U. „VITA-SPRZĘT” Spółka Cywilna z siedzibą w Rzeszowie na ulicy Jagiellońskiej 37. Wszelkie czynności związane z dokonywaniem zakupów w tym sklepie są dokonywane poprzez w/w podmiot gospodarczy. Spółka „VITA-SPRZĘT” jest również administratorem sklepu.

Dane spółki:
P.P.H.i U. „VITA-SPRZĘT” Spółka Cywilna
ul. Jagiellońska 37  35-025 Rzeszów
NIP: 813-27-84-623

Żadna część strony www.i-medyczny.pl nie może być używana w celach komercyjnych bez uprzedniej pisemnej zgody jej właściciela. Użytkownik sklepu ma prawo do pobierania oraz drukowania zawartości jedynie w przypadku nienaruszenia praw autorskich i praw z rejestracji znaków towarowych.

Powrót do spisu treści

3. Składanie i realizacja zamówień.

Zamówienia obsługiwane są poprzez sieć internet. Zamówienia można składać przez 24 godziny na dobę. Aby dokonać zamówienia można się zarejestrować lub zamawiać bez rejestracji. Proces rejestracji jest łatwy i szybki (użytkownik nie musi czekać na zgodę administratora sklepu odnośnie tworzenia nowego konta), pozwala nam lepiej poznać Klienta oraz jego preferencje i potrzeby co skutkuje lepszym dopasowaniem oferty do wymagań odbiorcy. Jedynie za zgodą użytkownika sklep internetowy wysyła na podane w formularzu rejestrowym adresy wszelkiego rodzaju materiały reklamowe. Dane podane w formularzu rejestracyjnym mogą być wykorzystywane w celach marketingowych wyłącznie przez firmę „VITA-SPRZĘT”. Prawidłowo przeprowadzony proces rejestracji oznacza, że  Klient wyraża zgodę na wykorzystanie danych osobowych podanych w formularzu rejestracyjnym. Przekazanie danych następuje na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 2 i pkt 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133 poz. 883 z późniejszymi zmianami). Klient ma prawo do wglądu w swoje dane, ich zmiany, wniesienia żądania o zaprzestanie ich wykorzystywania, ich usunięcia. Dane Klienta są poufne. Podczas rejestracji Klient sam wybiera login i hasło które powinien zapamiętać gdyż za ich pomocą będzie się w przyszłości logował do sklepu internetowego. Istnieje również opcja przypomnienia hasła w przypadku gdy Klient go zapomni. Samo przeglądanie sklepu internetowego nie wymaga logowania oraz nie są gromadzone wtedy żadne dane służące do identyfikacji odwiedzającego lub jego komputera. Rejestracja jest procesem jednorazowym – ponowne korzystanie (zamawianie towarów) ze sklepu internetowego jest możliwe po zalogowaniu się.

Zamówienia można składać:
- poprzez stronę www.i-medyczny.pl jako użytkownik zarejestrowany lub niezarejestrowany;
- jako użytkownik niezarejestrowany poprzez konto pocztowe sklep@i-medyczny.pl, w tym przypadku należy podać pełną charakterystykę produktu, ilość, dane zamawiającego, adres dostawy;
- telefonicznie pod nr telefonu (17) 861 11 88 w godzinach 9:00 – 18:00 (poniedziałek – piątek) oraz 9:00 – 14:00 (sobota), w tym przypadku również należy podać pełną charakterystykę produktu, ilość, dane zamawiającego, adres dostawy;
- osobiście w sklepie medycznym na ul. Jagiellońskiej 37 w Rzeszowie.

W uzasadnionych przypadkach rejestracji uprawniającej do dokonywania zamówień w sklepie internetowym może dokonać personel sklepu.

Złożenie zamówienia przez Klienta oznacza jego akceptację niniejszego regulaminu.

Po dokonaniu zamówienia Klient dostaje drogą elektroniczną (e-mail) lub telefonicznie (uzasadnione przypadki) informację o otrzymaniu zamówienia przez personel sklepu wraz z jego charakterystyką (produkty, ilość, cena, dostępność produktu) wraz z prośbą o jego potwierdzenie (kliknięcie w link potwierdzający zamówienie). W momencie potwierdzenia, zamówienie zostaje przyjęte do realizacji. W uzasadnionych przypadkach Klient może niezwłocznie dokonać zmian w zamówieniu (w formie e-maila lub telefonu/faksu). W przypadku, gdy zamówiony towar jest chwilowo niedostępny, personel sklepu kontaktuje się z klientem (e-mail lub telefon). Gdy w ciągu 7 dni od złożenia zamówienia Klient nie potwierdzi go, zamówienie zostaje anulowane. W sytuacji, gdy Klient wybrał zapłatę za towar przelewem, zamówienie zostaje przyjęte do realizacji w momencie wpływu kwoty (wartość towaru + koszty przesyłki) na konto bankowe firmy VITA-SPRZĘT.

Klientem sklepu internetowego mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie. Realizacja zleceń (wniosków NFZ) drogą wysyłkową dopuszczalna jest wyłącznie dla zaopatrzenia w środki pomocnicze przysługujące comiesięcznie takie jak pieluchy, pieluchomajtki, cewniki, stomia (nie realizujemy wniosków drogą wysyłkową na środki ortopedyczne) zgodnie z Zarządzeniem Nr 58/2009/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 29.10.2009.

Przy dokonywaniu zamówienia w sklepie internetowym Klient powinien zapoznać się z niniejszym regulaminem oraz zaakceptować jego postanowienia.

Zaznacza się, że zdjęcia produktów zamieszczone w sklepie internetowym mogą się różnić od wyglądu faktycznego. W niektórych przypadkach pomiędzy zdjęciami a faktycznym wyglądem produktu mogą istnieć drobne różnice. Z powodu znacznej ilości produktów w sklepie internetowym mogą pojawić się błędy jeśli chodzi o ceny, opisy, charakterystyki. Wspomniane parametry mają jedynie charakter informacyjny.

Oferta sklepu internetowego nie jest ofertą handlową w rozumieniu prawa handlowego. O rozbieżnościach pomiędzy informacją zamieszczoną w sklepie internetowym a stanem faktycznym Klient jest niezwłocznie powiadamiany (przy potwierdzeniu zamówienia). Wszystkie ceny są wyrażone w polskiej walucie oraz obowiązują do wyczerpania zapasów w magazynie sklepu medycznego, po wyczerpaniu mogą ulec zmianie. Ceny wskazane w sklepie internetowym mają charakter wiążący od momentu potwierdzenia przez personel sklepu w postaci przyjęcia zamówienia. Personel sklepu www.i-medyczny.pl dokłada wszelkich starań, aby ceny oraz specyfikacje oferowanych produktów były aktualne oraz kompletne. Sklep internetowy zastrzega sobie prawo zmiany cen prezentowanych produktów, wprowadzenia nowych produktów do sklepu, przeprowadzenia i odwołania akcji promocyjnych na stronach sklepu, bądź wprowadzenia w nich zmian. Cena główna (w przeglądaniu produktu po prawej stronie zdjęcia w kolorze czerwonym) jest ceną brutto dla Klienta płatną w 100% - ach (gdy produkt podlega refundacji z NFZ to cena po odliczeniu wspomnianej refundacji jest podawana osobno w opisie produktu). Jeżeli w opisie produktu nie ma informacji odnośnie wielkości opakowania to cena dotyczy jednej sztuki produktu lub zestawu.

Wszystkie produkty będące w ofercie sklepu internetowego www.i-medyczny.pl są dostępne w sklepie medycznym na ulicy Jagiellońskiej 37 w Rzeszowie. Tam można na miejscu oglądnąć produkt, zapoznać się z nim szczegółowo. Wszystkie produkty oferowane na www.i-medyczny.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, zostały legalnie wprowadzone na polski rynek i posiadają ku temu wszelkie wymagane atesty, certyfikaty.

Adres do wysyłki towaru Klient podaje w formularzu rejestracyjnym. Gdy adres odnośnie konkretnej dostawy jest inny, Klient jest zobowiązany do poinformowania o tym personelu sklepu. Przy odbiorze przesyłki Klient powinien sprawdzić jej zgodność z zamówieniem. W przypadku stwierdzenia niezgodności lub innych uszkodzeń, należy spisać, w obecności kuriera, protokół uszkodzenia sprzętu i skontaktować się z obsługą sklepu i-medyczny.pl. W uzasadnionych przypadkach personel sklepu www.i-medyczny.pl zastrzega sobie prawo do telefonicznego kontaktu, który Klient podał w zamówieniu lub formularzu rejestracyjnym. Numer telefonu Klienta może służyć kurierowi do kontaktu z nim w razie wystąpienia trudności z doręczeniem przesyłki. Sklep internetowy www.i-medyczny.pl zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia gdy pojawiły się wątpliwości co do prawdziwości, kompletności, poprawności danych  Klienta.

Umowa sprzedaży zawierana jest pomiędzy Klientem a www.i-medyczny.pl poprzez złożenie zamówienia przez tegoż Klienta i jego potwierdzenie oraz przystąpienie do realizacji przez sklep.

Powrót do spisu treści
 
4. Warunki dostawy.

Zamówiony towar można otrzymać:
- przesyłką kurierską realizowaną przez firmę spedycyjną świadczącą takie usługi dla www.i-medyczny.pl,
- bezpośrednio w sklepie medycznym na ul. Jagiellońskiej 37 w Rzeszowie (brak opłat za przesyłkę).


Opłaty za przesyłki kurierskie – kurier InPost:
- przesyłka do 30 kg: 16,00 PLN brutto (w tym 23% VAT) w przypadku przedpłaty,
- za pobraniem do wartości przesyłki 20 000,00 PLN cena wynosi 19,00 PLN brutto.
- odbiór w paczkomacie InPost po dokonaniu przedpłaty: 12,00 zł brutto.
Na życzenie Klienta opłata za transport może zostać doliczona do ceny towaru.

Powrót do spisu treści

5. Termin realizacji.

W przypadku dostępności towar dostarczany jest kurierem do 3 dni roboczych.

Internetowy sklep medyczny www.i-medyczny.pl posiada swój magazyn, z którego korzysta również stacjonarny sklep medyczny na ul. Jagiellońskiej 37 w Rzeszowie. Dzięki temu większość oferowanych produktów dostępnych jest natychmiast po złożeniu zamówienia (towar jest u Klienta do 3 dni roboczych). W przypadku braku towaru na stanie magazynu Klient jest o tym fakcie niezwłocznie powiadamiany oraz ustalany jest termin realizacji zamówienia. Dla lepszej informacji Klienta personel sklepu internetowego przekazuje mu nr przesyłki aby Klient mógł śledzić jej drogę do niego.

Zamówienia złożone po godzinie 12:00 będą rozpatrywane następnego dnia roboczego.

Zamówienia złożone w soboty, niedziele oraz święta będą rozpatrywane w pierwszym kolejnym dniu roboczym. W przypadku promocji lub wyprzedaży realizacja następuje w kolejności napływania zamówień, aż do wyczerpania zapasów. Na czas terminu realizacji zamówienia składa się czas realizacji zamówienia + czas dostarczenia przesyłki.

Drogę paczki kurierskiej można śledzić pod adresem www.inpost.pl lub poprzez kliknięcie w baner umieszczony na stronie sklepu internetowego po prawej stronie (Znajdź paczkę).

Powrót do spisu treści

6. Formy płatności.

Za towar zakupiony w internetowym sklepie medycznym www.i-medyczny.pl Klient może zapłacić:
- za pobraniem (płatność przy odbiorze paczki),
- przedpłatą w formie przelewu na konto (kwota zamówienia + koszty przesyłki), w tytule przelewu należy wpisać nr zamówienia wraz z danymi osobowymi (imię, nazwisko),
- gotówką lub kartą w sklepie medycznym na ul. Jagiellońskiej 37 w Rzeszowie w przypadku odbioru osobistego.

W przypadku stałych Klientów warunki płatności, ceny i poziomy rabatów będą ustalane indywidualnie. Rabaty nie przysługują na produkty refundowane przez NFZ (ustawa nr 166 poz. 1172 z dnia 14 września 2007 r.). W przypadku, gdy zamówienie nie zostało zrealizowane w całości, kwota za nieotrzymany towar jest zwracana na konto Klienta. Przy składaniu zamówienia Klient podaje, czy chce otrzymać paragon fiskalny czy fakturę VAT. Faktury wystawianie są w dniu sprzedaży towaru. W przypadku, gdy Klient podał niewystarczające dane do faktury zostanie wystawiony tylko paragon fiskalny a Klient zostanie o tym fakcie powiadomiony drogą elektroniczną (e-mail). Gdy dane Klienta do faktury są inne, niż w formularzu rejestracyjnym – Klient podaje właściwe dane przy okazji złożenia zamówienia.

Powrót do spisu treści

7. Zwroty, reklamacje.

Klient zobowiązany jest do sprawdzenia przesyłki w obecności kuriera lub doręczyciela celem sprawdzenia braku uszkodzeń paczki. W przypadku wystąpienia uszkodzeń Klient wraz z kurierem wypełniają protokół reklamacyjny. Odbiór przesyłki od kuriera lub doręczyciela musi być potwierdzony pisemnym pokwitowaniem. Z chwilą pokwitowania na Klienta przechodzi prawo własności towaru oraz wszelkie ryzyka związane z posiadaniem i użytkowaniem, a w szczególności ryzyko utraty lub uszkodzenia.
Nie podlegają zwrotowi ani wymianie produkty noszące oznaki używania, niekompletne, niezapakowane oryginalnie.
Różnice wynikające z indywidualnych ustawień komputera Klienta (kolor, proporcje produktu itp.) nie mogą być podstawą reklamacji zakupionego towaru.
W okresie 14 dni od daty dostarczenia zamówionego towaru, Klient ma prawo go zwrócić bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość (Dz.U. 2002 Nr 144, poz. 1204). Produkt powinien być oryginalnie zapakowany, nie posiadać oznak używania, kompletny. Klient zobowiązany jest w tym przypadku do poinformowania sprzedającego o odstąpieniu od umowy (mailowo, poprzez formularz, pismo) a sprzedający potwierdza otrzymanie decyzji o odstąpieniu od umowy. Towar jest zwracany na koszt klienta (kupującego). Kupujący ma 14 dni od wysłania odstąpienia od umowu na zwrot towaru. Zwrot środków pieniężnych kupującemu odbywa się niezwłocznie, maksymalnie do 14 dni. Po wystawieniu przez sklep faktury korygującej (w ciągu 3 dni od otrzymania dokumentów) wartość towaru jest zwracana Klientowi (przelew w ciągu 10 dni po otrzymaniu przez sklep podpisanej kopii f-ry korygującej). Koszty przesyłek ponosi Klient. Oprócz równowartości ceny towaru zwracany jest klientowi koszt doręczenia mu zamówionego towaru do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie. W przypadku wybrania przez klienta droższego środka transportu (np. przesyłka pobraniowa), nie otrzyma zwrotu różnicy między wartością wybranej dostawy a najtańszym sposobem transportu.
Podstawą przyjęcia reklamacji jest dowód zakupu towaru (paragon, faktura VAT + druk reklamacji). Koszt przesyłki dokumentów pokrywa kupujący. Reklamacja zostaje rozpatrzona w ciągu 14 dni od daty dostarczenia uszkodzonego towaru na adres sklepu (ul. Jagiellońska 37 35-025 Rzeszów). Prosimy pamiętać, iż zgodnie z ustawą Prawo Farmaceutyczne zwroty i reklamacje nie mogą dotyczyć produktów leczniczych i wyrobów medycznych, o których mowa w ustawie. W/w produkty mogą być reklamowane wyłącznie w przypadku wad jakościowych lub ich nieprawidłowego wydania.
W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia produktu z winy Kupującego wszelkie koszty pokrywa Klient.
Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek zwrotnych za pobraniem.
W przypadku gdy do produktu jest dołączona oryginalna karta gwarancyjna, napraw oraz serwisowania w okresie obowiązywania gwarancji dokonuje sieć autoryzowanych serwisów. W pozostałych przypadkach wszelkie naprawy realizowane są za pośrednictwem sklepu www.i-medyczny.pl.

Powrót do spisu treści

8. Polityka cookies.

Strona www.i-medyczny.pl stosuje pliki cookies celem świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Witryna gromadzi pliki cookies na Państwa komputerze. Pliki cookies to małe pliki tekstowe gromadzone na urządzeniach umożliwiających przeglądanie stron internetowych (komputery, smartfony, tablety). Pliki te umożliwiają sprawną komunikację między witryną a jej użytkownikiem poprzez poprawne, dostosowane do użytkownika wyświetlanie jej zawartości. Większość przeglądarek internetowych domyślnie akceptuje pliki cookies. Istnieje możliwość zmiany tych ustawień w przeglądarce.

9. RODO

Administratorem danych osobowych Klientów jest P.P.H I U. "VITA-SPRZĘT" s.c. z siedzibą w Rzeszowie, ul. Jagiellońska 37, 35-025 Rzeszów. Dane osobowe Klienta będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji zawartej z nim umowy w oparciu o przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.Odbiorcami danych Klienta mogą być podmioty współpracujące z Administratorem, którym Administrator ma obowiązek je udostępnić oraz którym Administrator może udostępnić w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (usługi księgowe, IT itd.). Klient ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, cofnięcia zgody na przetwarzanie danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich brak uniemożliwi Administratorowi realizację złożonego zamówienia.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl